Specialauktion Allmoge kista
KISTA, Järvsö, tidigt 1800-tal, med kasett på locket, smide i form av beslag och handtag på sidorna, originalbemålning med floral dekor i kasetten samt molndekorationer på övriga delarna, höjd ca 43, 88x59 cm. Bruks och åldersrelaterat slitage.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk7 400 SEK
Avslutade auktioner liknande Specialauktion Allmoge kista
Kista
800 SEK
Kista
50 SEK
Kista
1 500 SEK
Kista
500 SEK
Kista
450 SEK
Allmoge Kista 1800-tal
500 SEK
Kista
300 SEK
Kista
50 SEK
Kista, Allmoge
500 SEK
Kista
75 SEK