Lot silver bla bestick. Vikt ca 975 gram
Lot silver bla bestick. Vikt ca 975 gram. Svenskt och tyskt silver. Bestick modell svensk spetsig, 6 st. matskedarskedar, 6 st gafflar och 6 st. kaffeskedar. 2 st. cigarrett etuier, 2 st. sockertänger och ett fat. Anlupningar och slitage.
2 200 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot silver bla bestick. Vikt ca 975 gram
Tapio Wirkkala
1 800 EUR
Bestick
5 400 SEK
Bestick
850 SEK
Bestick
750 SEK
Bestick
900 SEK
7 800 SEK
Samling bestick tillverkade av silver i modellen "Svenska floran" av GEWE. Total vikt: 210 gram Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar ------------------------ Collection Läs mer...
1 100 SEK
Samling bestick tillverkade av silver i modellen "Victoria" av GEWE. Moccaskedar. Total vikt: 236 gram Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar ------------------------ Collection Läs mer...
1 200 SEK
Bestick
2 100 SEK
Bestick
1 100 SEK