Lot Indianer-Silberschmuck ( 3 )
1 Kette besetzt mit 35 Türkiscabochons von Ø ca 5,0 mm, Kettenlänge ca. Lot Indianer Silberschmuck bestehend aus: 39 cm, Gewicht: ca. 27,7 g. 1 Ring gefertigt aus 925er Silber, besetzt mit 1 Türkis von ca. 15x17,9mm. Ringgröße ca. 57,5 Ø 18,8 mm, Gewicht ca. 6,3 g 1 Navajo Ring gefertigt aus Silber 925, besetzt mit Perlmutsteinen. Ringgröße ca. 53 Ø 18,1 mm, Gewicht ca. 7,9 g JH Transport kann diese Ware zu den JH Lagern in Odense oder Ishøj, Dänemark, für DKK 375, oder zu dänischen Inlandspreisen zu jeder Adresse in Dänemark transportieren. Hvejsel Möbeltransport kann diese Ware zu den Hvejsel Lagern in Aarhus oder Rødovre, Dänemark, für DKK 375, oder zu dänischen Inlandspreisen zu jeder Adresse in Dänemark transportieren.
40 EUR
Avslutade auktioner liknande Lot Indianer-Silberschmuck ( 3 )
Figurer, indianer, robot, 'Lilliput'
Figurer, indianer, Elastolin, England/Tyskland, motoriserad robot, "Lilliput", "Devil Nuts", Made in England, höjd 10,5 cm och mindre Läs mer...
160 SEK
Böcker, 7 st, dinosaurier, cowboys, indianer, atl...
Böcker, 7 st, dinosaurier, cowboys, indianer, atlas Läs mer...
100 SEK
Elvy Tomlinsson 3 st, olja på duk, 'Indianer', st...
Läs mer...
50 SEK
Tipple-Topple, Merter mm, indianer och cowboys
Läs mer...
50 SEK
Elastolin, Germany, indianer och cowboys
Läs mer...
360 SEK
Elastolinfigurer
Tyska soldater, indianer samt cowboys, skador förekommer. plastfigurer förekommer. Läs mer...
500 SEK
Blandteknik, S Hellstrand. Signerad
S Hellstrand. Signerad, daterad 1932, Indianer, yttermått inklusive ram: 49x64 cm. Läs mer...
100 SEK
Catlins indianer 1848
CATLINS INDIANER 1848. CATLIN, GEORGE. Nord-Amerikas indianer och de, under ett åttaårigt vistande bland de vildaste af deras stammar, upplefvade äfventyr och öden, skildrade af Läs mer...
1 200 SEK
Cowboys, indianer och krigsfigurer i tenn och plas...
Läs mer...
800 SEK
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala, kaffeservis, 3 delar på bricka, silver och palisander, Kultakeskus, Tavastehus, 1959-1971. Kaffekanna, sockerskål och gräddsnäcka. TW 81 och 82. Kaffekannans höjd 22 cm, Läs mer...
1 800 EUR