Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)
Asta Witkowsky (1905-1968), stilleben, signerad, 48x35. Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm 1905, död 1968.
Länk till objektet hos Metropol100 SEK
Avslutade auktioner liknande Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)
Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)
Asta Witkowsky (1905-1968), Sverige. Signerad, daterad 47, hus. Olja på pannå, 45x38cm, yttermått inklusive ram: 58x50cm. Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm Läs mer...
300 SEK
Oljemålning, Asta Witkowsky (1905-1968)
Asta Witkowsky (1905-1968), skärgård, signerad, 1937, duk, 50x56. Asta Witkowsky, född Lindholm, svensk målare född i Stockholm 1905, död 1968. Läs mer...
250 SEK