Sumo träsnitt 1900-talets början, Sportauktion

SUMOBROTTNING - TRÄSNITT - JAPAN, "SUMOTORIKUMI48TEICHIRAN. " föreställande 48 st sumotekniker, 1900-talets början, med både västerländska bokstäver samt på japanska, 55,5 cm x 78 cm. . Japanese woodblock print, Sumo wrestling. Lagningar, fläckar, skador, oramad.

Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk
2016-02-27 00:00:00
Slutpris
5 600 SEK

Inga auktioner liknande Sumo träsnitt 1900-talets början, Sportauktion hittades.