Landskampspokal Sverige-Finland, Sportauktion
KABOM-POKALEN, med lock, BROR HELLSTRÖM, "LANDSKAMPSPOKAL för bästa svenska prestation vid landskampen i allmän idrott Sverige-Finland 1940", silver, K Anderson, O8 (1940), höjd med träsockel 41 cm, pokalens höjd 34 cm, 634 gram. Delvis förgyllning, smärre slitage.
Länk till objektet hos Stockholms Auktionsverk2 200 SEK
Avslutade auktioner liknande Landskampspokal Sverige-Finland, Sportauktion
Färglitografi, Peter Borotinskij (f. 1948)
150 SEK
Färglitografi, Ilkka Pärni (f. 1959)
300 SEK
Akvarell, Liisa Chaudhuri (1920-2011)
300 SEK
Filtar, 2 st
100 SEK
Ljusstakar, ett par
700 SEK
Armband, + armring
900 SEK
Norden: Rodekasse â–º
1 700 DKK
Oljemålning, Ilkka Pärni (f. 1959)
2 200 SEK
Oljemålning, Hjalmar Grahn (1882-1949)
800 SEK
Plädar, 3 st
400 SEK