Lot ca 500 mest svenska vykort äldre-1970

talet. Både bättre topografi och äldre gratulatulationskort, även liten bunt svenska brev. (E)

Länk till objektet hos Frimärksauktioner i Göteborg AB
Frimärksauktioner i Göteborg AB
2014-10-03 00:00:00
Slutpris
1 700 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot ca 500 mest svenska vykort äldre-1970

Kartor

Kartor

Sikö Auktioner
2023-11-28
Slutpris
50 SEK
Frimärken

Frimärken

Göteborgs Auktionskammare
2022-05-22
Slutpris
600 SEK
PARTI MED ÄLDRE TÄNDSTICKSASKAR, ÄLDRE VYKORT OCH FOTON, AKTIEBREV KREUGER  TOLL, SAMT SVENSKA FRIMÄRKEN, MESTADELS 1980-TAL

Kanonauktioner
2021-01-30
Slutpris
350 SEK
Äldre vykort

Äldre vykort

Göteborgs Auktionskammare
2020-09-14
Slutpris
1 600 SEK
Vykort

Vykort

Sikö Auktioner
2019-10-22
Slutpris
450 SEK
Svenska topografiska vykort i albium

2017-02-16
Slutpris
2 600 SEK
ÄLDRE VYKORT  BREV, 1900-talets första del

ÄLDRE VYKORT / BREV, 1900-talets första del

Södersens Auktionshus
2018-12-27
Slutpris
375 SEK
Lot med drygt 325 mest svenska vykort av äldre

2014-10-03
Slutpris
700 SEK
Lot med 600 svenska vykort mest av äldre format

2014-10-03
Slutpris
3 400 SEK
Vykort

Vykort

Sikö Auktioner
2017-05-03
Slutpris
1 200 SEK