Lot ca 500 mest svenska vykort äldre-1970
talet. Både bättre topografi och äldre gratulatulationskort, även liten bunt svenska brev. (E)
Länk till objektet hos Frimärksauktioner i Göteborg AB1 700 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot ca 500 mest svenska vykort äldre-1970
Kartor
Kartor, planscher & vykort, mest äldre Läs mer...
50 SEK
Frimärken
Brev, vykort, brevklipp, postanvisningar, album postfriskt Norden (bra värde), svenska frimärken i pergamentkuvert, äldre samling hela världen. ej fullständigt genomgånget, bör ses. Skickas ej! Läs mer...
600 SEK
PARTI MED ÄLDRE TÄNDSTICKSASKAR, ÄLDRE VYKORT O...
Läs mer...
350 SEK
Äldre vykort
3 album svenska vykort, 1900-1950, 550 st Läs mer...
1 600 SEK
Vykort
Vykort, äldre, ett parti, mest Sverige Läs mer...
450 SEK
Svenska topografiska vykort i albium
VYKORTSALBUM. Ca 200 svenska vykort, mest topografiska, sent 1800-tidigt 1900-tal. . Se text. Läs mer...
2 600 SEK
ÄLDRE VYKORT / BREV, 1900-talets första del
Svenska frimärken 1987. Läs mer...
375 SEK
Lot med drygt 325 mest svenska vykort av äldre
format, bra blandning med bättre kort inemellan. (B) Läs mer...
700 SEK
Lot med 600 svenska vykort mest av äldre format
Mycket Göteborg. Många bra kort. (E) Läs mer...
3 400 SEK
Vykort
Vykort, ca 600st äldre svenska vykort. Läs mer...
1 200 SEK