Lot 161 st Svenska vykort, äldre-1970 talet.

Varav 89 st av äldre format. + 10 brev/kort med snygga stämplar. (B)

Länk till objektet hos Frimärksauktioner i Göteborg AB
Frimärksauktioner i Göteborg AB
2014-10-03 00:00:00
Slutpris
330 SEK

Avslutade auktioner liknande Lot 161 st Svenska vykort, äldre-1970 talet.

Frimärken

Frimärken

Göteborgs Auktionskammare
2022-05-22
Slutpris
600 SEK
PARTI MED ÄLDRE TÄNDSTICKSASKAR, ÄLDRE VYKORT OCH FOTON, AKTIEBREV KREUGER  TOLL, SAMT SVENSKA FRIMÄRKEN, MESTADELS 1980-TAL

Kanonauktioner
2021-01-30
Slutpris
350 SEK
Äldre vykort

Äldre vykort

Göteborgs Auktionskammare
2020-09-14
Slutpris
1 600 SEK
ÄLDRE VYKORT  BREV, 1900-talets första del

ÄLDRE VYKORT / BREV, 1900-talets första del

Södersens Auktionshus
2018-12-27
Slutpris
375 SEK
Vykort

Vykort

Sikö Auktioner
2017-05-03
Slutpris
1 200 SEK
Lot ca 500 mest svenska vykort äldre-1970

2014-10-03
Slutpris
1 700 SEK
Blandade äldre vykort Bla svenska amerikalinjen

Kalmarsundsauktioner AB
2015-08-23
Slutpris
150 SEK
Parti äldre vykort samt frimärken

Göteborgs Auktionskammare
2017-11-05
Slutpris
300 SEK
VYKORT, äldre vykort med mestadels svenska städer och gratulationskort.

Ca 90 stycken. Läs mer...

Helsingborgs Auktionskammare
2016-05-23
Slutpris
300 SEK
Lot med drygt 325 mest svenska vykort av äldre

2014-10-03
Slutpris
700 SEK