Lot med 104 st brev/helsaker från Hela världen
med mycket Kina, Siam, Japan, Egypten etc. Intressant genuin lot mest från 1930-talet med många sända till Sverige. (B)
Länk till objektet hos Frimärksauktioner i Göteborg AB3 600 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med 104 st brev/helsaker från Hela världen
Frimärken, hela världen
900 SEK
LÅDA PACKAD M HELSAKER- HELA VÄRLDEN
250 SEK
Frimärken, hela världen
6 500 SEK
Frimärken, hela världen
1 500 SEK
Frimärken
200 SEK
Frimärken, hela världen
700 SEK
Frimärken, hela världen
1 000 SEK
Frimärken, Hela världen
Sverige postfriskt nominal ca: 800:-, postfriskt Grönland, postfriskt Färöarna, diverse vykort bl.a. Jenny Nyström, brev, klipp, samt pergamynkuvert med frimärken. Ej fullständigt genomgånget, bör ses. Läs mer...
800 SEK
Frimärken, hela världen
Flyttlåda med bl.a. brevkort, frimärken, mycket frimärksklipp, några karterade brev 1800-tal, Norska skillingar, Sverige postfriskt nominal ca 700:- m.m. Ej fullständigt genomgånget, bör ses. Skickas Läs mer...
700 SEK
Frimärken, hela världen
1 000 SEK