Lot med smycke i 18K samt silver (3)
Lot med två ringar och ett hänge. Trefärgad ring i 18K med 10 mindre diamanter. Stämplad GFAB samt 750. Ringstorl. 17,0mm/53½. Hänge i 18K i form av en drope. Längd ca 1,9 cm. Ring med sliten pärla. Guld på silver. Sliten ringskena. Ringstorl. 17,25 mm/54. (3)
375 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med smycke i 18K samt silver (3)
Oskar Pihl
1 050 EUR
Part smycke, silver
700 SEK
Frank Juhls Hängsmycke Silver Norge 1900-tal
Halskedja med hängsmycke formgiven av Frank Juhls, Kautokeino, Norge, tillverkad av silver. Stämplad: Juhls, Kautokeino, 830S Diametermått smycke: 68 mm Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga Läs mer...
550 SEK
Smycke
350 SEK
200 SEK
Tapio Wirkkala
1 800 EUR
Silver halsband med lila sten. K38
320 SEK
Supsked, Preem slipsnålar samt annat smycke
560 SEK
Samling smycke & bijoux
1 600 SEK
Tapio Wirkkala
550 EUR