Lot med silversmycken (5)
Halscollier i silver, kedja av sammankopplade silverstavar och hängen i form av fem rörliga"romber". Stämplad ALTON, R9, S, F och kattfot. Längd ca 41 cm. Ena hängets stav något krokig. Silverarmband med nio halvmånar i röd emalj med stjärnor. Stämplat Sterling, Denmark och V. Längd ca 19,5 cm. Brosch i sterling silver och emalj. Stämplad JTostrup, Sterling, Norway. St. ca 6 x 3,5 cm. Ring i Sterlingsilver med rund spegel i silverkuls ram. Stämplad E Granat & Co, Q7, Finland samt Design Jewellery. Diam. ca 2.7 cm. Ringst. 16,5 mm/52. Ring i silver stämplad HK, 916H, N7 samt kattfot och S. Diam. ca 2.5 cm. Ringst. ca 18,25 mm/57½. (5)
1 300 SEK
Avslutade auktioner liknande Lot med silversmycken (5)
Lot med silversmycken bl.a. Finn Feeling (8)
1 700 SEK
Silversmycken
400 SEK
Silversmycken
400 SEK
Silversmycken
800 SEK
Silversmycken
250 SEK
Silversmycken
450 SEK
Silversmycken
Silversmycken 49 g Läs mer...
900 SEK
Silversmycken
75 SEK
Silversmycken
600 SEK
Silversmycken
450 SEK