Auktionskataloger og kunstkataloger (139)
Auktions- og kunstkataloger. Heraf bl.a. Bruun Rasmussen, Jydsk Kunstauktion, Charlottenborg, Thorvaldsens Museum, Ny Carlsberg Glyptoteket, Louisiana, Skagens Museum m.fl. Se liste. Fremstår med brugspræg. (139).
300 DKK
Avslutade auktioner liknande Auktionskataloger og kunstkataloger (139)
Auktionskataloger
Auktionskataloger. Läs mer...
50 SEK
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st Läs mer...
100 SEK
Auktionskataloger
Auktionskataloger Läs mer...
50 SEK
Ivar Kreugers auktionskataloger
Collection Ivar Kreuger. [+] 2:dra konstauktion Ivar Kreuger. Auktionskatalog N:o. 10-11. Stockholm, Svensk-Franska Konstgalleriet, 1932 4:o. 30 x 23 cm. 136; + 120 sid. Illustrerade. Läs mer...
4 500 SEK
Antikavriats- och auktionskataloger, 60 vol.
ANTIKVARIATS- OCH AUKTIONSKATALOGER (60). Parti innehållande bland andra Antikvariatskataloger från Björck & Börjesson (nr. 190, 212, 227, 243, 250, 267, 277, 284, 287, 293, 300, Läs mer...
400 SEK
Auktionskataloger China Guardian Auctions
AUKTIONSKATALOGER, 9 st., China Guardian Auctions Co, 2016, ca 31x23 cm, 27x21 cm. Slitage, veck, något deformerade . Läs mer...
300 SEK
Samling kunstkataloger fra 1930-1940'erne (63)
Samling kunstkataloger fra 1930-1940erne, heriblandt Johan Hansens malerisamling. Alm. variabel stand. (63) Läs mer...
300 DKK
Auktionskataloger
AUKTIONSKATALOGER, 54 dlr, varav 26 st Stockholms Auktionsverk kvalitetsauktioner mellan åren 1966-1990, 19 Stockholms Auktionsverk specialauktioner blandat mellan åren 1968-1994, 5 Bukowskis auktionskataloger mellan åren Läs mer...
300 SEK
Auktionskataloger, Christie's & Sotheby's
Läs mer...
50 SEK
Auktionskataloger
Auktionskataloger, Bukowskis + konstböcker, 7 flyttlådor Läs mer...
300 SEK