Danske auktionskataloger (ca. 400)
Danske auktionskataloger, heraf 57 ældre Bruun Rasmussen kataloger. (ca. 400)
300 DKK
Avslutade auktioner liknande Danske auktionskataloger (ca. 400)
Samling danske og udenlandske auktionskataloger (c...
Samling danske og udenlandske auktionskataloger bestående af 60 kataloger fra Bruun Rasmussen, Vejle. 15 moderne design, inkl. Poul Kjærholm specialkatalog, 2006. 30 Bruun Rasmussen, moderne Läs mer...
825 DKK
Auktionskataloger
Auktionskataloger. Läs mer...
50 SEK
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st Läs mer...
100 SEK
Stor samling danske og udenlandske kunstbøger, bl...
Stor samling danske og udenlandske kunstbøger set er bl.a. monografier over Gorm Eriksen, Fritz Syberg, Virtus Schade, Barry Wilmont, Auguste Renoir, bøger om Jens Flemming Läs mer...
350 DKK
Auktionskataloger
Auktionskataloger Läs mer...
50 SEK
Ivar Kreugers auktionskataloger
Collection Ivar Kreuger. [+] 2:dra konstauktion Ivar Kreuger. Auktionskatalog N:o. 10-11. Stockholm, Svensk-Franska Konstgalleriet, 1932 4:o. 30 x 23 cm. 136; + 120 sid. Illustrerade. Läs mer...
4 500 SEK
Antikavriats- och auktionskataloger, 60 vol.
ANTIKVARIATS- OCH AUKTIONSKATALOGER (60). Parti innehållande bland andra Antikvariatskataloger från Björck & Börjesson (nr. 190, 212, 227, 243, 250, 267, 277, 284, 287, 293, 300, Läs mer...
400 SEK
Auktionskataloger China Guardian Auctions
AUKTIONSKATALOGER, 9 st., China Guardian Auctions Co, 2016, ca 31x23 cm, 27x21 cm. Slitage, veck, något deformerade . Läs mer...
300 SEK
Div. faglitteratur, magasiner samt auktionskatalog...
En større samling faglitteratur på dansk, tysk og engelsk om kunst, sølvtøj og antikviteter mm. Titler som "Kunstskatte i Danmark", "The English tradition in Design" Läs mer...
300 DKK
Auktionskataloger
AUKTIONSKATALOGER, 54 dlr, varav 26 st Stockholms Auktionsverk kvalitetsauktioner mellan åren 1966-1990, 19 Stockholms Auktionsverk specialauktioner blandat mellan åren 1968-1994, 5 Bukowskis auktionskataloger mellan åren Läs mer...
300 SEK