Denne auktion er annuleret

Denne auktion er annuleret

Omega lommeur med kasse af forgyldt metal, Ø 45 mm. Uret virker. Et Waltham lommeur af messing med rester af forsælvning, Ø 45 mm. Uret virker ikke. En urholder af messing og kobber medfølger, H. 11, Ø 12 cm. Fremstår med slitage. (3)

Lauritz - DK, Herlev, Dynamovej
1990-01-08 16:00:00
Slutpris
300 DKK

Avslutade auktioner liknande Denne auktion er annuleret

Skilling EB 11 Enkeltbrevkort, Våbentype 10 Øre, rød, små hjørnetal sendt fra FREDERIKSHAVN, 22.4.1883 til Hamburg. Annuleret med NUM 19. Ankomststemplet HAMBURG, 23.4.83

Auktionshuset Hørsholm
2022-03-27
Slutpris
30 DKK
TULLEBØLLE - stjernestempel –º

TULLEBØLLE - stjernestempel ►

Auktionshuset Hørsholm
2021-08-29
Slutpris
175 DKK
BORNHOLM.1858. 4 sk. brev annuleret NUM 111 og SVANIKE ant IV.

http://www.bruun-rasmussen.dk - Baltikavej
2014-08-10
Slutpris
210 DKK
1856. Oskar. 3 skilling, lillagrå, 4 skilling, blå og 8 skilling, brunkarmin. PRAGT-brev til Danmark, annuleret med 3 flotte nr.stempler 172 og sidestempel LAUR

2013-02-10
Slutpris
3 800 DKK
USA, Confederate States of America,  100 dollars 1862, Pick 45, annuleret blanket 10, 20, 50, 100 dollars 1864, Pick 68 - 71

2012-12-09
Slutpris
2 800 DKK
Flyttekasse med frimærker

Flyttekasse med frimærker

Lauritz - DK, Næstved, Gl. Holstedvej
2012-04-06
Slutpris
1 500 DKK
Aktionen er annuleret Varen får nyt varenummer.

Aktionen er annuleret! Varen får nyt varenummer.

Lauritz - DK, Herning, Engdahlsvej
2011-09-09
Slutpris
800 DKK
Danmark. Frimærker med ekspertudtalelseattest

Danmark. Frimærker med ekspertudtalelse/attest

2010-11-24
Slutpris
1 600 DKK
Danmark. 5 Kr. Posthus, lodret par 1912 Denne auktion er annulleret - se nu vare 1959784

2010-07-26
Slutpris
1 600 DKK
Danmark. 5 Kr. Posthus, lodret par 1912

2010-08-16
Slutpris
975 DKK