Lot sømandseffekter, bl.a. passer 12

Lot sømandseffekter, bl.a. passer (12)

Lot sømandseffekter, bl. a. bestående af passer med indslået nummer, broderet billede af København anno 1611 (1970), hydrometer, barometer, æske af pletsølv med anker, lille pose af metal, sømand af udskåret og bemalet træ. Fremstår med brugsspor. Lauritz.com garanterer ikke for funktionalitet.Stammer fra boet efter Orlogskaptajn, der bl.a. gjorde tjeneste på Grønland i 1950´erne.

Lauritz - DK, Vejle, Dandyvej
2013-07-18 20:52:00
Slutpris
300 DKK

Inga auktioner liknande Lot sømandseffekter, bl.a. passer (12) hittades.