Lot Schmuck - Brillant Collier ca. 0.05 ct.,  Die Auktion ist annulliert - siehe Ware 1961543

Lot Schmuck - Brillant Collier ca. 0.05 ct., Die Auktion ist annulliert - siehe Ware #1961543

Lot Schmuck - Brillant Collier ca. 0.05 ct., Onyx Diamant Collier ca. 0.01 ct. und Onyx Achat Diamant Armband ca. 0.02 ct. ( 3 ), Collier mit Reifkette gefertigt aus 10Kt. Weißgold, Collier Anhänger besetzt mit 1 Diamant im Brillantschliff von ca. 0.05 ct., Farbe: Wesselton ( H ), Reinheit: P1, Länge Collier: ca. 42,0 cm, Gewicht: 9,0 gr. Onyx Brillant Collier gefertigt aus 14Kt. Weißgold, Anhänger besetzt mit 1 Onyx und 1 Diamant im 8/8-Schliff von ca. 0.02 ct., Farbe: Wesselton ( H ), Reinheit: SI1, Länge Collier: ca. 37,5 cm, Gewicht: 5,6 gr. Onyx Achat Diamant Armband gefertigt aus 14Kt. Weißgold besetzt mit 1 Onyx und 1 Achat sowie 2 Diamanten im 8/8-Schliff von total ca. 0.02 ct., Länge Armband: ca.18,5 cm, Gewicht: 5,4 gr. JH Transport kann diese Ware zum JH-Lager in Ishøj für DKK 300 + dänische MwSt. oder zu jeder Adresse in Dänemark zu dänischen Inlandspreisen transportieren.

2010-08-08 17:45:00
Slutpris
300 EUR

Avslutade auktioner liknande Lot Schmuck - Brillant Collier ca. 0.05 ct., Die Auktion ist annulliert - siehe Ware #1961543

Diamant og brillant collier  halskæde, ca. 2.82 ct. 18 kt. hvidguld

Lauritz - Odense
2020-11-29
Slutpris
16 000 DKK
Ole Lynggaard. Opal collier m brillant, 14 kt hvidguld.

Lauritz - Esbjerg
2020-09-20
Slutpris
12 000 DKK
En samling smykker af guld, sterlingsølv m.m. med brillanter 29

Lauritz - Vejle
2020-04-17
Slutpris
1 400 DKK
Collier i 14 kt. hvidguld med brillant, 0.20 ct.

Lauritz - Vejle
2020-02-10
Slutpris
4 200 DKK
Aagaard m.fl. En samling smykker af sterlingsølv m.m. med brillant 36

Lauritz - Vejle
2020-04-27
Slutpris
1 400 DKK
Schmuckset Saphir-Rubin-Smaragd-Brillant 4

Schmuckset Saphir-Rubin-Smaragd-Brillant (4)

2020-03-06
Slutpris
1 500 EUR
Brillant collier af 18 kt hvidguld, ca. 2.98 ct

Lauritz - Herlev
2018-11-26
Slutpris
22 000 DKK
Aagaard, Noa m.fl. En samling smykker af guld, sterlingsølv m.m. 43

Lauritz - Vejle
2020-04-11
Slutpris
1 600 DKK
Brillant collier. Ca. 3.50 ct

Brillant collier. Ca. 3.50 ct

Lauritz - Aarhus
2019-03-04
Slutpris
5 000 DKK
Manu Jewellery. Collier i strikket oxideret sterlingsølv med gulddetalje og brillant

Lauritz - Vejle
2019-11-17
Slutpris
1 700 DKK