Numismatik - auktionskataloger.
NUMISMATIK. Parti om 17 auktionskataloger mellan åren 1875-2002.8:o - 4:o. Delvis illustrerade. Olika band o. häften. Delvis nötta, delvis fläckade. Mest tyska o. engelska. Säljs som ett parti utan returrätt.
Länk till objektet hos http://www.stadsauktion.se700 SEK
Avslutade auktioner liknande Numismatik - auktionskataloger.
Auktionskataloger
Auktionskataloger. Läs mer...
50 SEK
Samling af diverse auktionskataloger samt diverse ...
Samling af diverse ældre auktionskataloger fra Frankrig og Italien, Marian Gumowski - Handbuch der Polnischen Numismatik, Anton Kappelhoff - Die Münzen Ostfriesland, Auktion Schlessinger-Crona 1937 Läs mer...
800 DKK
Brenners svenska numismatik 1731
BRENNERS SVENSKA NUMISMATIK 1731. BRENNER, ELIAS. Thesaurus nummorum sueo-gothicorum studio indefesso Eliæ Brenneri. L. annorum spatio collectus, secundum seriem temporum dispositus, atqve e tenebris cum Läs mer...
4 600 SEK
Ziervogel numismatik 1754
NUMISMATIK. Ziervogel, E., Anvisning til en synkronistisk eller samtidig universal historia, i minnestaflor sammanfattad. Uppsala (L. M. Höijer) 1754. . Se text. Saknar planschen. Läs mer...
800 SEK
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st
Auktionskataloger, 1990/2000-tal, 7 st Läs mer...
100 SEK
Brenners svenska numismatik 1731
BRENNERS SVENSKA NUMISMATIK 1731. BRENNER, ELIAS. Thesaurus nummorum sueo-gothicorum studio indefesso Eliæ Brenneri. L. annorum spatio collectus, secundum seriem temporum dispositus, atqve e tenebris cum Läs mer...
3 400 SEK
Auktionskataloger
Auktionskataloger Läs mer...
50 SEK
Ivar Kreugers auktionskataloger
Collection Ivar Kreuger. [+] 2:dra konstauktion Ivar Kreuger. Auktionskatalog N:o. 10-11. Stockholm, Svensk-Franska Konstgalleriet, 1932 4:o. 30 x 23 cm. 136; + 120 sid. Illustrerade. Läs mer...
4 500 SEK
Antikavriats- och auktionskataloger, 60 vol.
ANTIKVARIATS- OCH AUKTIONSKATALOGER (60). Parti innehållande bland andra Antikvariatskataloger från Björck & Börjesson (nr. 190, 212, 227, 243, 250, 267, 277, 284, 287, 293, 300, Läs mer...
400 SEK
Auktionskataloger China Guardian Auctions
AUKTIONSKATALOGER, 9 st., China Guardian Auctions Co, 2016, ca 31x23 cm, 27x21 cm. Slitage, veck, något deformerade . Läs mer...
300 SEK