Emil Bærentzen 1799-1868  Denne auktion er annulleret - se nu vare 1933479

Emil Bærentzen 1799-1868 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1933479

Emil Bærentzen. Kvindeportræt. Olie på lærred. I følge proveniensen er navnet på den portræterede kvinde J. Bøving. Maleriet har netop gennemgået en omfattende og professionel udført restaurering på Kronborg. Usigneret. 56 x 48 (69 x 59) cm.

Lauritz - DK, Helsingør, Støberivej
2010-06-29 11:41:24
Slutpris
7 600 DKK

Avslutade auktioner liknande Emil Bærentzen 1799-1868 Denne auktion er annulleret - se nu vare #1933479