Avslutade auktioner liknande taklampa 70-talets Lauritz auktion
Taklampa, tiffanystil
300 SEK
Takarmatur i mässing
300 SEK
300 SEK
300 SEK
Orrefors, taklampa, helkristall
Orrefors, taklampa, rund modell i kristall, mässingupphängning. Fem glödlampsfästen. 1960/70-tal. Diameter 40 cm. Etikettmärkt med Orrefors röda etikett för helkristall. Lauritz.com garanterar inte funtktionen. Transportbyrån Läs mer...
325 SEK
Taklampa 1960/70-tal
325 SEK
Taklampa, Sønnico, 1960/70-tal
325 SEK
Hans Agne Jakobsson, Taklampa
325 SEK
Taklampa, 1900-tal
325 SEK
Taklampa, fyra ljuspunkter, jugend
375 SEK