Avslutade auktioner liknande taklampa 70-talets Lauritz auktion
Taklampa, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
3 100 SEK
2 800 SEK
Simon Henningsen, Lyfa, modell Casablanca
2 500 SEK
Taklampa, 5 armad, 2000-tal, Art-Deco stil
1 800 SEK
1 450 SEK
1 150 SEK
Taklampa modell 'Saturnus'
1 100 SEK
1 050 SEK
975 SEK
Taklampa, Art Nouveau ca. 1910
850 SEK