Avslutade auktioner liknande taklampa 70 talets Lauritz auktion
300 SEK
Hans Agne Jakobsson, Taklampa
325 SEK
Taklampa, Art Deco
700 SEK
Taklampa mässing
825 SEK
975 SEK
625 SEK
1 050 SEK
Taklampa, glas, Orrefors, 1900-talets mitt
3 100 SEK
Taklampa, 5 armad, 2000-tal, Art-Deco stil
1 800 SEK
375 SEK