Avslutade auktioner liknande auktion nu
Henri Matisse
Henri Matisse, "Nu accroupi sur banquette rayée". Signerad och numrerad 14/25 med blyerts. Etsning. 12x9,5 cm. Bladstorlek 38x28 cm. Oramad. Åldersrelaterat slitage. Läs mer...
3 100 EUR
Beverloo Corneille
Beverloo Corneille, "Nu rouge à loiseau". Färglitografi, 1981, signerad 90/200. Bladstorlek 65 x 50 cm. Ej examinerad ur ram. Läs mer...
3 000 SEK
Amadeo Modigliani
Amadeo Modigliani, "Nu Couché" Offsetlitografi i färg. Tryckt signatur och numrerad XVI/XX. Blindstämpel Archives Legales A. Modigliani. Bildyta 43 x 66 cm. Läs mer...
8 001 SEK
Nils Landberg
Nils Landberg, tulpanglas, Orrefors 1950-tal. Underfång i rödbrunt, signerat ORREFORS EXPO Nu 312-57, höjd 43 cm. Läs mer...
7 700 SEK
Alain Jacquet
Alain Jacquet, "Nu féminin" Färgserigrafi, 1968, signerad 90/100. Bladstorlek 75 x 55 cm. Oramad. Läs mer...
3 000 SEK
Etsning,
Tabell öfver alla nationers nu brukliga flaggor 1805, yttermått inklusive ram. 57x70 cm. Ej signerad. Läs mer...
500 SEK
Lehmann, 3 st leksaker, "Express", "Na-Nu" & "Na-O...
Litograferad plåt. Längd 15-19 cm. Smärre slitage. Ej funktionstestade. Läs mer...
3 200 SEK
Pelarborr
Pelarborr, NU-Way CF-13x, H=59 Läs mer...
1 000 SEK
Martin A. Hansen (1909-55): Syv bøger med indbind...
Dansk Vejr indbundet af Rigmor B. Kragh, Kolonien, Nu opgiver Han indbundet af Ib Psilander, Løgneren i Gyldendal indbinding i bogæske, Agerhønen, Til Minde og Läs mer...
600 DKK
David Monies (1812-1894): Portræt af Mariane Aure...
Usign. Bagpå betegnet "Mariane Aurelia Laurentine Ingemann f. Lauritzen (1811-1878) gift 1838 m. parfumefabrikant S. J. E. Ingemann, malet af Mon(n)ies". 32 x 26 cm. Läs mer...
5 000 DKK